Erbud

Działalność charytatywno-społeczna

W 2018 roku byliśmy zaangażowani społecznie w kilka ważnych obszarów.
 
Bardzo ważnym dla nas aspektem jest prowadzenie działań mających na celu wspieranie szkolnictwa zawodowego. Współpracujemy ze szkołami średnimi i wyższymi, poza organizacją praktyk i staży, zapraszamy młodzież na budowy i przygotowujemy dla nich praktyczne lekcje z zakresu budownictwa. Jest to dla nas ważne głównie ze względu na możliwość szkolenia i przygotowywania do pracy przyszłych kadr ale także ze względu na potrzebę ciągłego budowania etosu pracy i zawodów budowlanych.
 
 • Kontynuujemy rozpoczętą w 2016 roku współpracę z Technikum Budownictwa i Architektury w Warszawie.
 • Rozpoczęliśmy cyklu spotkań i szkoleń dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi.
 • Rozpoczęliśmy także współpracę z Zespołem Szkół Budowlanych we Wrocławiu.
 • Sponsorowaliśmy Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, organizowaną przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
 
Zwycięzcy sponsorowanej przez ERBUD S.A.
Olimpiady Umiejętności Budowlanych
 
Dbamy o zdrowie i dobrą kondycję naszych pracowników. Organizujemy lub wspieramy ich aktywności i udział w zawodach sportowych. Nie zapominamy także o zwracaniu uwagi na efektywne łączenie obowiązków zawodowych i życia rodzinnego.
 
 • Od kilku lat jako Grupa ERBUD bierzemy udział w akcji „2 Godziny dla Rodziny”.
 • Jako Grupa ERBUD braliśmy udział w II Olimpiadzie Sportowej Branży Infrastruktury i Budownictwa organizowanej przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa.
 
Drużyna Grupy ERBUD zajęła trzecie miejsce podczas Olimpiady
Sportowej Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa
 
 • Drużyna piłkarska ERBUD S.A. z dużym sukcesem wystartowała w turnieju piłkarskim organizowanym przez naszego udziałowca spółkę Wolff & Müller w Stuttgarcie.
 • Reprezentanci spółki PDBI wzięli udział w XIV Mistrzostwach Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie im. Wojtka Malusi.
 • Spółka PBDI była sponsorem męskiej drużyny koszykówki w kategorii 40+ startującej w MARIBOR EUROPEAN CHAMPIONSHIP MAXIBASKETBALL. W skład drużyny wchodzi Marcin Górny, na co dzień pracownik spółki.
 • Możemy pochwalić się także wieloma już startami drużyny spółki GWI w METRO Marathon w Düsseldorfie .
 • Sponsoring drużyny brydżowej AZS Wrocław, zawodnikiem drużyny jest pracownik ERBUD S.A. Michał Robak.

Na wiele sposobów staramy się pomagać także dzieciom tym młodszym i tym starszym. Działamy głównie za pośrednictwem Fundacji ERBUD Wspólne Wyzwania. Jednak nie jest to jedyna forma naszej aktywności w tym obszarze. 

 • Od wielu lat jesteśmy jednym ze sponsorów akcji Obiad z Gwiazdami .
 • Pracownicy oraz Prezes spółki GWI Axel Wahl, zaangażowali się w budowę domu opieki dla niepełnosprawnych dzieci w Kenii.
 
Pracownicy spółki GWI podczas budowy domu opieki
dla niepełnosprawnych dzieci w Kenii
 
 • Organizacja II Charytatywnego Balu Fundacji ERBUD Wspólne Wyzwania im. Eryka Grzeszczaka, który jest głównym sposobem na pozyskiwanie środków finansowych na działalność Fundacji.
 
Kolejnym obszarem naszej działalności społecznej jest udział w inicjatywach naszych przyjaciół i partnerów biznesowych.
 
 • Sponsoring akcji Wszyscy do wioseł Fundacji Legii.
 • Sponsoring Pikniku z okazji Dnia Dziecka organizowanego przez Fundację Legii.
 • Sponsoring Gali Operowo-Operetkowa organizowanej przez AHK.
 
 • 3 lutego 2018 roku Erbud S.A. po raz kolejny dołączył do grona firm wspierających piękną inicjatywę „Noworoczny Obiad z Gwiazdami”. Jesteśmy dumni, że od wielu już lat mamy szansę włączenia się w organizację tego przedsięwzięcia. Jak co roku dzieci z domów dziecka, z całej Polski, były gośćmi restauracji Jeff’s. Podczas tego niezwykłego spotkania, gwiazdy zamieniają się w kelnerów i serwują milusińskim posiłki. W tym roku w rolę uroczych kelnerek i przystojnych kelnerów wcielili się między innymi Klaudia Halejcio, Karolina Szostak, Joanna Racewicz, Małgorzata Socha, Julia Wróblewska, Michał Piróg, Robert Korzeniowski, Tomasz Ciachorowski, Iwona Węgrowska, Aga Boryń, Marek Kaliszuk, Zbigniew Zamachowski, Agata Konarska, Maria Niklińska czy Jakub Kucner! Dzieci miały okazję spotkać się ze swoimi ulubieńcami, porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Każde dziecko zostało także obdarowywane noworocznym prezentem.
 • 25 kwietnia 2017 r. we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki odbył się 8. Koncert Nadziei organizowany przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Dzięki staraniom fundacji we Wrocławiu powstał supernowoczesny Przylądek Nadziei, czyli siedziba Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej . Fundacja pomogła do tej pory blisko 5 tys. dzieciom. ERBUD S.A. był Generalnym Wykonawcą inwestycji.
  ERBUD pomógł wybudować i otworzyć klinikę i od lat wspiera także leczenie podopiecznych Fundacji. Tegoroczny Koncert Nadziei zyskał miano historycznego – pozwolił organizatorom zgromadzić ponad 1 mln zł na leczenie małych podopiecznych. Wydarzenie ma unikatową formułę: w pierwszej części występują osoby z firm wspierających Fundację.
 • 3 września 2016 roku, wzorem poprzednich lat, Erbud SA dołączył do licznych Wrocławian i gości, biorących udział w Korowodzie Nadziei. Jesteśmy nie tylko  generalny wykonawca szpitala Przylądek Nadziei, ale także jednym z aktywnych uczestników akcji i wydarzeń organizowanych przez Fundację „Na ratunek Dzieciom z Chorobom Nowotworową”.
 • 4 kwietnia we wrocławskim Forum Muzyki odbył się tegoroczny Koncert Nadziei. Erbud jako Generalny Wykonawca wybudowanej już kliniki po raz kolejny był jednym ze sponsorów tego wydarzenia. Tegoroczny Koncert miał wyjątkowy charakter, bo podczas wydarzenia Fundacja świętowała 25-lecie swojego istnienia. Historię Fundacji w pięknych i wzruszających słowach przedstawił Grzegorz Dzik, przewodniczący społecznej rady Fundacji. Organizacji dziękowali też rodzice dzieci chorych na nowotwory, które są pod jej opieką. Gala na rzecz małych pacjentów wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej jest też wyjątkowa z innego powodu. To jedyny taki koncert w Polsce, podczas którego na scenie występują Przyjaciele Fundacji. Jego unikatowa formuła zakłada bowiem, że w pierwszej części w rolę wokalistów i muzyków wcielają się przedstawiciele banków, korporacji i firm, wspierających dzieci chore na raka. Grupę Erbud, jak w poprzednich latach, reprezentował obdarzony pięknym głosem Pan Jan Michalak.
 • 5 września 2015 wspólnie z Fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i niezliczonym tłumem Wrocławian wzięliśmy udział w Korowodzie Nadziei. Po przejściu przez ulice Wrocławia barwny Korowód dotarł do Placu Gołębiego, gdzie zebrani mogli podziwiać przygotowane dla nich atrakcje. Podczas uroczystości nie zabrakło licznych akcentów Erbudu.
 • Od 2014 roku wspieramy Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Jako generalny wykonawca nowoczesnej  kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu, nie tylko wybudowaliśmy klinikę, ale również zaangażowaliśmy się w zbieranie środków na jej wyposażenie. Poza wsparciem finansowym, bierzemy także udział w organizowanym przez Fundację Koncercie Nadziei, wielkiej charytatywnej gali, dzięki której Fundacja zbiera środki na rzecz dzieci chorych na raka. Formuła koncertu przewiduje, że obok gwiazd na scenie pojawiają się przedstawiciele donatorów. Erbud SA rokrocznie reprezentuje Pan Jan Michalak, który na co dzień pracuje w rzeszowskim oddziale Erbud SA.
  Występ Pana Jana Michalaka - wideo
  Nasza firma stara się również wspierać Fundację podczas kampanii zachęcającej do wpłacania 1% podatku na rzecz dzieci chorych na raka.
 • Współpraca z Domem Dziecka nr 4 w Warszawie – prowadzona od 2009 roku.
 • Współpraca z Fundacją przeciwko Leukemii – 124 pracowników Grupy zarejestrowanych jako dawcy szpiku kostnego.
 • Wsparcie finansowe organizacji 7. , 8., 9. 10. i 11. Noworocznego Obiadu z Gwiazdami. 
 • 3-letnia współpraca z organizacją SOS Wioski Dziecięce.
 • Wsparcie Fundacji TVN „nie jesteś sam”.
 • Wspieramy Fundację „Ex Animo” im. Marii Sapiehy