Erbud

Bieżące aktualności

26/08/2014 Erbud zakończył budowę hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie

Erbud S.A. zakończył prace przy jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce – hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie. Inwestycja o wartości ok. 140 mln zł netto została zrealizowana w okresie grudzień 2010 r. – lipiec 2014 r.

Szczecińska hala widowiskowo-sportowa to funkcjonalny kompleks nowoczesnych obiektów o różnym  przeznaczeniu m.in. do organizacji meczów piłki nożnej, siatkowej, ręcznej, koszykówki oraz gal bokserskich. Poprzez zastosowanie rozwiązań zapewniających odpowiednią akustykę hala została przystosowana również do wydarzeń kulturalnych tj. imprez muzycznych, koncertów oraz kabaretów.

Kompleks składa się z trzech budynków:

  • hali głównej z wielofunkcyjnym boiskiem oraz trybunami dla widzów, mieszczącymi ponad 5 tys. osób,
  • budynku biurowo-usługowego przeznaczonego do obsługi kompleksu, wyposażonego w pomieszczenia biurowo-administracyjne oraz restaurację,
  • budynku sportowo-rekreacyjnego wyposażonego w sale konferencyjne, zaplecze dla mediów, siłownię, salę treningową, salę fitness oraz solarium.


Hala posiada bogatą infrastrukturę zewnętrzną tj. przeznaczone do wypoczynku tereny zielone wraz z rozbudowaną strefą rekreacyjną, w której znajdują się boisko wielofunkcyjne, stoły do gry w ping-ponga, a także stanowiska z szachami terenowymi. Strefa została wyposażona w plac do jazdy na rolkach i deskorolkach, ścieżki rowerowe oraz skwer z małym amfiteatrem i fontanną.

Dla potrzeb hali Erbud wybudował także drogę z kostki granitowej, łączącą ul. Szafera z al. Wojska Polskiego. Użytkownicy hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie mają do dyspozycji ponad 600 miejsc parkingowych.

W obiekcie Erbud zastosował najnowocześniejsze rozwiązania m.in. system inteligentnego zarządzania budynkiem BMS umożliwiający automatyczne sterowanie znajdującymi się w budynku instalacjami, system monitoringu konstrukcji stalowej dachu hali zbierający dane w czasie rzeczywistym i powiadamiający o ewentualnych zagrożeniach, instalację wytwarzania i magazynowania chłodu, system spikerski, instalację telebimów oraz systemy umożliwiające sterowanie oświetleniem i dźwiękiem w salach konferencyjnych. Dach i ściany budynku wraz z placem głównym i fontanną przed halą podświetla system efektownej iluminacji.  

Hala widowiskowo-sportowa znajduje się na terenie o powierzchni ponad 102 tys. m2, a jej kubatura to łącznie 186 tys. m3.

Zobacz pozostałe wpisy