Zrównoważony rozwój
Deklaracja
środowiskowa 2024
pobierz
Ważny krok w kierunku rozwoju. Czym jest ESG?
Skrót ESG odnosi się do trzech kluczowych, z punktu widzenia odpowiedzialnego biznesu, obszarów - E-environmental, S- social responsibility, G- corporate governance. Wyniki naszej firmy w obszarze środowiskowym, społecznym i ładu korporacyjnego pokazują naszą dojrzałość w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy gotowi i chcemy przyczynić się do realizacji globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ dlatego wdrażamy w naszej grupie strategię ESG.
Erbud Liderem Klimatycznym
Otrzymaliśmy pierwsze miejsce w Rankingu Liderów Klimatycznych publikowanym w magazynie Forbes. Ranking pokazuje kto osiągnął największą dynamikę w redukcji śladu węglowego.
I wiele więcej...
czytajCertyfikat EMAS
Jesteśmy pierwszą polską firmą budowlaną, która otrzymała EMAS, czyli unijny system ekozarządzania i audytu. To najważniejsza w branży certyfikacja środowiskowa, Oskar w dziedzinie ekologii!
Każda instytucja i przedsiębiorstwo, które znajdzie się w tym elitarnym gronie podnosi swój prestiż i może liczyć na wiele korzyści. Aktualnie w unijnym rejestrze EMAS znajduje się ok 3200 podmiotów. Znaleźliśmy się w iście znamienitym gronie!
A to nie wszystko...
dowiedz się więcejGdybym miał wybrać budowlę, która dała mi największą satysfakcję, to chyba zeroemisyjna spalarnia śmieci. W Koninie. Pierwszy taki obiekt w Polsce. Jestem z niej naprawdę dumny.
Dariusz Grzeszczak, "Jeśli chcemy oddychać czystym powietrzem, jest tylko jedna droga", Gazeta Wyborcza, 29.03.2021 r.
Duże zmiany zaczynają się od małych kroków!
Nasi pracownicy wnoszą do organizacji nie tylko swoją wrażliwość na otaczający nas świat ale i realne czyny. Działania na rzecz lokalnej społeczności to dla nas obowiązek ale i przyjemność. Zespoły z naszych oddziałów w całej Polsce angażują się w akcje proekologiczne; sieją łączki kwiatowe, montują budki dla ptaków w pobliżu realizowanych inwestycji, budują hotele dla owadów, stawiają ule i dbają o edukację oraz rozrywkę najmłodszych sąsiadów − uczniów lokalnych szkół i przedszkoli.
I wiele więcej...
dowiedz się więcej
Wrocław,
Rzeszów,
Warszawa ...
Zielone Budynki
Budujemy w sposób zrównoważony, ekologiczny, oszczędny, z poszanowaniem środowiska naturalnego, którego jesteśmy częścią. Wprowadzamy zielone rozwiązania i certyfikację środowiskową budynków (Leed i BREEAM). Stawiamy na efektywność energetyczną, dbamy by nasze podejście do projektowania, budowy i eksploatacji budynku odbywało się w równowadze pomiędzy czynnikami środowiskowymi, ekonomicznymi i społecznymi.
Ślad węglowy, filozofia "cradle to cradle", słowem roku na świecie chyba dwa lata temu było "single used". Dziś nawet sieciówka z ubraniami szyjąca w Bangladeszu ma osobną linię z bawełny organicznej i certyfikaty "fair trade". Świat się zmienia, a budownictwo jest istotnym elementem tego świata.
Dariusz Grzeszczak, wywiad dla Interia.pl
Odpowiedzialność
ekologiczna
Z naszą działalnością związane jest bezpośrednie i pośrednie oddziaływanie na środowisko naturalne. Regularnie identyfikujemy i oceniamy wszystkie te aspekty, wyznaczamy sobie cele i realizujemy je w ramach "Programów środowiskowych".
Aspekty środowiskowe
Bezpośrednie
Pośrednie
Cele i zadania
Efektywność energetyczna
Gospodarka odpadami
Emisje do powietrza
Więcej danych...
czytaj
Systemy
zarządzania
Zgodnie z naszą polityką, każda osoba w strukturze naszej organizacji, zgodnie z hierarchią, jest współodpowiedzialna za sprawy środowiskowe. Struktura ta została tak zaprojektowana, aby zapewnić sprawne i efektywne wykorzystanie wiedzy i doświadczenia każdego z pracowników − przy jednoczesnym zapewnieniu jasnego podziału zadań, kompetencji i odpowiedzialności. System zarządzania środowiskowego oparty jest na cyklu PDCA, czyli modelu ciągłego doskonalenia obejmującego etapy: planowanie, wykonanie, sprawdzenie i działanie.
przeglądy środowiskowe
systematyczne szkolenia pracowników
identyfikacja potencjalnych szans i ryzyk dla środowiska
I wiele więcej...
czytajZarabiamy pieniądze, ale − i tu przepraszam za mój patos, ale mam swoje lata i naprawdę to jest dla mnie ważniejsze - przyczyniamy się do tego, by kolejne pokolenia mogły oddychać świeżym powietrzem. Oddając inwestorowi każdą kolejną gotową farmę wiatrową, jestem dumny, że mamy w tym swój udział.
Dariusz Grzeszczak, "Jak budować ekologicznie?",
Inn:Poland, marzec 2021 r.